languages

Erasmus+ - Job Shadowing - német vendégek iskolánkban

2024. 05. 29., 19:01


Erasmus+ - Job Shadowing
Intézményünk hat országgal tart kapcsolatot az Erasmus+ programon keresztül, amelynek mindegyikében a turizmus – vendéglátás ágazatban tanuló diákjaink egyhónapos szakmai
gyakorlat eltöltésére kapnak lehetőséget.
A Németország - Überlingeni partneriskolánkból egy hat fő kollégából álló delegáció töltött néhány napot iskolánkban. Azzal a céllal érkeztek, hogy megismerjék intézményünket és
betekintést nyerjenek a Magyarországon és a nálunk folyó szakképzésbe. A Sóház utcai vendéglátós kabinetünkben szakmai megbeszélés keretében került sor a turizmus -
vendéglátás ágazat bemutatására, majd meglátogattuk a 12. A és a 12. B technikusi osztályok szakács, cukrász, vendégtéri szakemberek gyakorlati foglalkozásait. Nagy élményt jelentett számukra az élő munka megtekintése, a tanulóinkkal és szakoktatóinkkal folytatott rövidke beszélgetés. Különösen tetszetős volt, hogy a turisztikás tanulóink egyike angol nyelven mutatta be az éppen aktuális tananyagot. Engem is nagy büszkeség töltött el, hallva Zoli angol
nyelvű prezentációját Az iskolánkban folyó projektoktatás formája ismeretlen volt számukra. Nagyon pozitívan nyilatkoztak a megvalósításról és a program fenntartói támogatásáról.
A tanulóink által készített komplett menüsor minden fogása kulináris élményben részesítette őket. Különösen a figyelmes felszolgálás és a német nyelven történő ételek beharangozása
szerzett nekik örömet.
Szeretném megköszönni tanítványaink munkáját, Kecskés László, Garai András Vendriczki Róbert szakoktató kollégáink, Patrovics Klára szaktanárunk partnerségét; Pernyészné Henter Katalin és Szabó Katalin kolléganők kíséretét - mindannyiunk megelégedésére!
A továbbiakban Gyöngyösön és a Mátrában látogattunk meg duális képzőhelyeket, ahol tanulóink jelenleg töltik szakmai gyakorlatukat. Gyöngyösön: Juhász Cukrászda, Kékeszöld Étterem, Bori Mami; majd Mátraházán az Ózon Hotel, Mátrafüreden a Négy Évszak Étterem. Találkoztak a tantestületünk néhány tagjával, beszélgettek tanulóinkkal és a Szent Bertalan templom tornyából csodálhatták városunkat és környékét. Teljes megelégedéssel, nagy köszönettel, rengeteg tapasztalattal és pozitív élménnyel a zsebükben utaztak el…Szeretném külön megköszönni Géczi Zsolt kollégának, a meglátogatott gyakorlati munkahelyek koordinálásában nyújtott segítségét.
Daskalopoulos-Kuzbelt Hilda Violetta
igazgató
További képek itt.
Irány a középsuli!

LEGFRISSEBB HÍREINK

Videók

Külkapcsolataink

testvriskolk_2012.jpg

Infoblokk.jpg

Programok


Pályázatunk:


"Lépj egy fokkal feljebb Károly Róbert"

EFOP-3.1.10-17-2017-00028


Bejelentkezés © Adatvédelem | Jogi nyilatkozat | Impresszum | Média ajánlat | Oldaltékép

logók