languages

Döntőbe jutottunk a Fair Play Labdarúgó Kupán

2016. 04. 08., 12:00

Iskolánkból két fiú- és egy lánycsapat vett részt a Fair Play Labdarúgó Kupán, amit 2016. április 1-én rendeztek. A körzeti tornát nagy izgalommal vártuk, hiszen lánycsapatunk az őszi szezonban az élen végzett.

A fiúk hősies küzdelemben az 5. és a 6. helyen zártak a tornán. Ezek után minden figyelem a lányokra irányult, akiknek a Berze Nagy János gimnázium csapatával szemben kellett kivívni a továbbjutást. A sima továbbjutáshoz minimum döntetlenre lett volna szükség, ám a 20 perces játékidő után 2-1-re a Berze nyert, ezzel pontegyenlőség alakult ki a tabellán.

Újabb 20 perc játék következett, amelynek végén 1-1 lett az eredmény. Miután így sem sikerült eldönteni a mérkőzést, büntetők következtek. Az idegtépő párbajban végül lányaink bizonyultak higgadtabbnak, így hetesekkel bejutottak a megyei döntőbe, ahol a Hatvan, a Március 15. és az Eger csapatával játszanak. A megyei döntőt április 14-én rendezik Gyöngyösön.

Gratulálunk a lányoknak, és várunk minden szurkolót!